تاریخچه
بیمارستان شهید نورانی تالش، تنها بیمارستان دولتی و عمومی شهرستان تالش وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان واقع در خیابان شهید دکتر بهشتی شهر تالش می باشد که  احداث این بیمارستان در زمینی به مساحت7700 متر مربع و زیربنای 4700 متر مربع در سال 1351 آغاز و از سال1354 تحت نام بیمارستان شیر و خورشید با 50 تخت و بخش های اورژانس، کودکان، داخلی-جراحی زنان، داخلی-جراحی مردان، اتاق عمل، زایشگاه شروع به فعالیت نمود. باشندبا پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی در سال در 1375 نام شیر و خورشید حذف گردید و به نام شهید مهندس نورانی تغییر نام یافت. در سال1369 بخش دیالیز، در سال1376 بخش CCU، در سال1381 درمانگاه تخصصی و در سال 1385بخش ICU این بیمارستان افتتاح گردید.
 
 معرفی
 
مالکیت این بیمارستان عمومی بوده و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد. همچنین نحوه اداره این بیمارستان به صورت غیر انتفاعی بوده .همچنین بیمارستان  درمانی بوده و آموزشی نمی باشد.دارای 110 تخت مصوب می باشد.که از این تعداد ، 8 تخت سی سی یو ،2 تخت پست سی سی یو و 4تخت آی سی یو جز تختهای ویژه مباشد.بخشهای بستری این بیمارستان شامل جراحی داخلی مردان ، جراحی داخلی زنان ، آی سی یو ،سی سی یو ، اطفال و زایشگاه می گردد. در درمانگاه این بیمارستان پزشکان متخصص داخلی، اطفال،پوست و مو و گوش حلق وبینی ، به ویزیت مراجعین می پردازند.اتاق عمل این بیمارستان دارای دارای 3 تخت عمل می باشد.واحدهای پاراکلینیکی این بیمارستان شامل تصویر برداری، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، داروخانه، اندوسکوپی، سونوگرافی و سی تی اسکن می باشدو در حال حاضر دارای 108 تخت فعال با میانگین درصد اشغال تخت 90% می باشد.
 
تخصص های موجود، جراحی عمومی، قلب، زنان و زایمان ،اورولوژی، ارتوپدی، کودکان، چشم،گوش، حلق و بینی، داخلی، مغز و اعصاب و بیهوشی می باشد. جمعیت تحت پوشش  این بیمارستان نیز قابل توجه می باشد. اورژانس و بخش های مختلف این بیمارستان به صورت شبانه روزی با حضور پزشکان عمومی در بخش اورژانس در ارایه خدمات درمانی به مراجعین فعال می باشد. همچنین واحدهای مختلف دیگری در این بیمارستان مستقر می باشند  از جمله واحد پذیرش و اسناد پزشکی، کارشناس امور بیمه گری، مددکاری اجتماعی و ...
 
 
لازم به ذکر می باشد داروخانه و آزمایشگاه به بخش خصوصی واگذار شده است و ادیومتری ویژه نوزادان بخش زایشگاه می باشد.    
 
 بنابر آخرین  اعتباربخشی این بیمارستان موفق به اخذ درجه 1 شد.
 
 
 
 نمودار سازمانی:
 
 

 
 
 
  • لطفا در تنظیمات صفحه گروه های خبری را جهت نمایش انتخاب نمایید.
-- 27 شهریور 1400